PC Sihirbazı Topluluğu

Topluluğumuza katılmak sadece bir kaç adımdan oluşur, hemen kayıt ol ve yazmaya başla.

Anasayfa Forumlar Taşınabilir Bilgisayarlar Asus asus tuf gaming fx505gd format atmak

• asus tuf gaming fx505gd format atmak

Başlatan ali , 29.02.2024 tarih 17:23 saat

Cihaz Marka/Model: Asus Tuf Gaming FX505GD

Arkadaşlar laptop 1 aylık. Yani yepyeni. Ve cihaza format atmak istiyorum. Windows 10 Pro kuracağım. (içinde Win 10 Education var)

Neden bilmiyorum ama Windows yüklenmiş usb’yi cihaza takip restart attığım zaman usb’yi görmüyor açıldıktan sonra ancak görebiliyor. (boot ekranı tuşu ESC. Ve ona bastığım zaman yine usb yok)

Hepinizin bildiği gibi cihaz açılırken usb’yi görmeli ki format atabileyim. Ne yaptıysam bir çözüm bulamadım 3 gündür bununla uğraşıyorum ama hiç bir çözüm yolu bulamadım. Bios’un her köşe bucağına girdim, YouTube’dan Chrome’dan onlarca yere baktım insanların bu marka/model bilgisayarı usb’yi rahatça görüyorken benim elimdeki bilgisayar nedendir bilinmez usb’yi görmüyor bilgisayar açılırken. Windows yüklü olan usb sağlam, diğer bilgisayarlar da sorunsuz şekilde format atabiliyor fakat bu bilgisayarda olmuyor. Başka usbler de denedim yine olmadı. Pek umudum yok ama neden olabileceği hakkında bir fikri olan var mı? Son çare olarak servise götüreceğim ve neden olduğunu öğrenmeye çalışacağım fakat onda da laptop elimden birkaç günlüğüne alınabilir ve ben böyle bişey istemiyorum.

Fikri olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilendirebilir mi?

Teşekkürler.

ali cevapladı 2 months, 2 hafta önce 0 Üye · 0 Yorum
  • 0 Yorum

Sorry, there were no replies found.

Reply to: ali
Cihaz Marka/Model: Asus Tuf Gaming FX505GD Arkada…
Cancel
Your information:

Start of Discussion
0 of 0 replies June 2018
Now