PC Sihirbazı Topluluğu

Topluluğumuza katılmak sadece bir kaç adımdan oluşur, hemen kayıt ol ve yazmaya başla.

Anasayfa Forumlar Taşınabilir Bilgisayarlar Ideapad 330 15 inch notebook için m2 nvme ssd sorunu çözümü

• Ideapad 330 15 inch notebook için m2 nvme ssd sorunu çözümü

Başlatan Guest , 16.01.2024 tarih 13:55 saat

Hata ekranı resmini eklemekteyim. Lenovo logosundan hemen sonra bu ekran görüntüleniyor. Bilgisayara 1 TB M.2 NVMe SSD taktım, sistem de kurulu ve çalışıyor.

Ancak, bilgisayarı yeniden başlat dediğimde bu hatayı alıyorum. Daha sonra güç düğmesinden kapatıp tekrar açtığımda normal bir şekilde bilgisayar başlıyor.

Masaüstü hızlı bir şekilde açılıp SSD üzerinden Windows’u yüklüyor. Ancak, bilgisayar açıkken yeniden başlat dediğimde bu hata ekranı ortaya çıkıyor.

Ya da normal bir şekilde bilgisayarı kapatıp tekrar güç düğmesine bastığımda yine aynı hata meydana geliyor. Yani sadece güç düğmesinden kapatırsam, bir sonraki açılışta masaüstü ekranı gelmiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mahmut cevapladı 3 months, 3 hafta önce 5 Üye · 7 Yorum
  • 7 Yorum
  • Ekrem

Member
    17.01.2024 tarih 10:10 saat

Merhaba,

Bu tip bir sorunla karşılaştığınızda ilk olarak BIOS/UEFI ayarlarınızı kontrol etmeniz önemlidir. Bilgisayarınızın BIOS/UEFI sürümünü güncelleyip, özellikle de depolama ayarlarını kontrol ederek “UEFI” modunda mı yoksa “Legacy” modunda mı çalıştığınızı doğrulayın.

Ayrıca, bilgisayarınızın önyükleme sırasında hangi sürücünün ilk olarak seçildiğini kontrol etmek de önemlidir. BIOS/UEFI ayarlarına girip, önyükleme sırasını kontrol ederek, M.2 NVMe SSD’nizin doğru şekilde tanındığından emin olun.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, Windows’un önyükleme sektöründe bir sorun olabilir. Bu durumda, Windows Başlatma Onarımı aracını kullanarak sistem dosyalarını onarmayı deneyebilirsiniz.

Umarım bu öneriler sorununuzu çözmenize yardımcı olur. Başka bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen paylaşın, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

• Mahmut

Member
    17.01.2024 tarih 10:13 saat

Hocam selamlar, bu pcyi yeni aldımda diski yetersiz kaldı diskini yükseltsem kaça kadar yükseltebilirim ya da yükseltebilir miyim?

• Guest

Member
    17.01.2024 tarih 10:15 saat

Dökümanlara bakrak ben yükseltme yapa bildim sadece karşıma çıkan bu sorunu çözmeye çalışıyorum

• Selin

Member
    17.01.2024 tarih 10:16 saat

Ben bende aynı dizüstü bilgisayara sahibim ben yükseltme yaptıktan sonra hiç bir sorun yaşamadım istersen bir format atmayı dene

• Furkan

Member
    17.01.2024 tarih 10:22 saat

İstersen pcsihirbazına yolla hem bakım yapıyorlar hemde istediğin ram yükseltmeside yaptırırsın bu sayede 2-3 sene daha seni idare eder.

Reply to: Guest
Hata ekranı resmini eklemekteyim. Lenovo logosund…
Cancel
Your information:

Start of Discussion
0 of 0 replies June 2018
Now